Пчелна дъвка пази децата от свинската зараза
"Маски долу!"- призоваха медиците преди ден. И да се разхождате като нинджи из улиците, пак няма да се опазите от грипа, признават лекарите. Какъв е начинът тогава? Вместо да се редите на опашка в аптеката, бръкнете в хладилника, препоръчва един от най-големите специалисти по природна медицина у нас проф. Христо Мермерски. Само преди месец в тандем със сина си д-р Йонко Мермерски професорът издаде книга как да се предпазваме от болестите през зимата без лекарства.

Стига нинджи!
Захвърлете маската още сега. Тоалетът тип "Дарт Вейдър" няма да ви предпази нито от свинската зараза, нито "Брисбейн". Причината - маската набързо се мокри и става мишена на все повече болестотворни бацили. Каква е алтернативата? Тампони, напоени с прополис, издава проф. Мермерски. И обяснява - вземете две късчета рехав памук и ги напоете с 30-процентова тинктура от пчелен клей. Поставете тампоните в ноздрите и грипът ще ви заобикаля, обещава проф. Мермерски. Прополисът не само спира вирусите, но и прочиства цялата дихателна система. Изпаренията му стигат чак до алвеолите на белия дроб, обяснява спецът по природна медицина. Оръжието срещу грипа не само е безотказно, а и много евтино - тинктурата от прополис струва 2 лв. в аптеката и стига за цялото семейство поне за месец, подчертава проф. Мермерски.
Сменяйте памучето
За да сте сигурни, че заразата ще ви заобикаля, трябва да подменяте тампоните на всеки час-два, подчертава професорът. Ако ви е невъзможно - защото сте на работа и няма как да водите бизнес преговори с памук в носа, има и резервен вариант. Слагайте си тампоните с прополис поне 3 пъти дневно за 15-20 минути, съветва проф. Мермерски. Така дори някой вирус да е нахлул междувременно, изпаренията на пчелния клей ще го намерят и унищожат.
Медени балони
Действа ли прополисът на малчуганите? Разбира се, категоричен е спецът по природна медицина. Детето ви обаче едва ли ще търпи тампоните с прополис. Затова - проявете въображение и му дайте пчелния клей под друга форма. Забъркайте му дъвка - децата умират за тях.
Вземете зрънце прополис и го смесете със захаросан мед, препоръчва проф. Мермерски. Така пчелната дъвка няма да горчи. Хубавото е, че медът допълнително ще подсили качествата на прополиса, обяснява професорът. И в комбинация с пчелния клей ще изтреби всички вируси и бактерии, които са се заселили в устата и дихателната система на детето ви, смята проф. Христо Мермерски.
Чесън = антибиотик х 3
Другото мощно оръжие срещу свинската зараза е добрият стар чесън, припомня спецът по природна медицина. Той съдържа 7 антибиотични вещества. Толкова мощен унищожител на микробите е, че ако го дъвчеш за минута-две, може да умори дори бацила на туберкулозата, обяснява проф. Мермерски. И за разлика от антибиотика не унищожава микрофлората на организма. Колко е идеалната доза от миризливо лекарство? Дъвчете по 2-3 скилидки чесън всяка вечер - за около минута, препоръчва професорът. Освен че ще умори всички вируси и бактерии, ароматният илач ще ви отърве и от кървящите венци, допълва Мермерски.
Чушки вместо ваксина
Вместо да чакате вирусите да ви налазят и да трябва да ги морите с чесън и мед, вземете мерки отсега, препоръчва професорът. Как? Като се заредите с антиоксиданти. Витамините А, С и Е са по-добри и от ваксина, защото мобилизират имунната система. Къде се крият антиоксидантите? Във всички храни, обагрени от оранжево до тъмночервено, обяснява проф. Мермерски. Най-добрата застраховка срещу заразите е салатата. Трябва да хапвате поне 500 г от нея на ден, напомня експертът по природна медицина. Най-бързо ще размахате червен картон на грипа със салата от домати, чушки и лук, издава рецептата си проф. Мермерски. Важно е да режете зеленчуците на ситно и да ги подправяте със зехтин и лимон. И най-важното - чушките трябва да са червени, защото са заредени с повече антиоксиданти. Ако не си падате по доматите, можете да заложите на зеле с моркови. Но пак със задължителния зехтин - защото витамин А е мастноразтворим и така ще усвоите антиоксидантите по-лесно. Витамин Е можете да си намерите в ядките, подсказва проф. Мермерски. Дневната доза се крие в 35 г суров слънчоглед. Но може да си я набавите и със 75 г орехи или бадеми. Витамин С търсете в плодовите сокове - усвояват се най-бързо - за 10-15 минути, което е важно, ако ви е повалил грип, обяснява професорът. Внимавайте обаче - витамин С се дезактивира от светлината. Затова трябва да гаврътнете сока секунди след като сте го изстискали. Иначе ще загуби лечебните си свойства, предупреждава проф. Христо Мермерски.
Лора Симеонова
http://paper.standartnews.com
Няма коментари:
Публикуване на коментар